Pohár ČEZ 2017

17.12.2017

Ve skvělém světle se o víkendu 9. a 10. 12. 2017 na celostátním žebříčkovém turnaji v pražských Letňanech představili mladí šermíři 1. FC Bělá pod Bezdězem.

V sobotu v kategorii žáků s přehledem a bez jediné porážky zvítězil František Coufal (IX. B)! Do finálové osmičky se také probojoval Matyáš Landovský (VIII. A), který obsadil pěkné 5. místo. Martin Novák (VIII. A) vyšermoval mezi 51 závodníky 11. příčku a Ondřej Procházka skončil 13.

V kategorii mladších žaček pak vybojovala naše bývalá žačka Adélka Šafránková parádní 2. místo! Ve finále bohužel nestačila na polskou reprezentantku, ale i tak byla zaslouženě nejlepší českou šermířkou dne, a to v nebývale velkém startovním poli 45 děvčat.

V neděli pak Ondřej Procházka v kategorii mladších žáků napodobil Fandu a podobným způsobem v turnaji zvítězil! Výborně zašermoval i Jakub Hradský (V. A), když mezi 65 startujícími vyšermoval pěkné 11. místo.

Pohár ČEZ 2017
Ing. Martin Coufal