Dějepisná olympiáda

17.12.2017

Mezi celostátní soutěže, které každoročně vyhlašuje MŠMT a organizuje Národní institut pro další vzdělávání, patří i Dějepisná olympiáda. Soutěž je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií a je jednotná pro celé území České republiky. Letošní 47. ročník měl tematické zaměření „To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938“. Školní kolo Dějepisné olympiády se uskutečnilo v Základní škole Bělá pod Bezdězem 14. 11. 2017 za účasti 27 žáků devátého ročníku. Protože letošní soutěžní zaměření je probíráno až v devátém ročníku, nesoutěžili v naší škole žáci osmého ročníku. Do okresního kola postoupily Nela Cankařová, IX. B (1. místo) a Pavla Červová, IX. B (2. místo). Třetí příčku obsadila Vendula Kodriková, IX. B.

Dějepisná olympiáda
Mgr. Jiří Šíma