Spiel mit Deutsch 2017 – Hravé odpoledne s němčinou

10.01.2018

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 se v prostorách Základní školy v Bělé pod Bezdězem konala akce s názvem SPIEL MIT DEUTSCH. Druhého ročníku tohoto hravého odpoledne s němčinou se zúčastnilo rekordních 31 žáků.

V příjemné předvánoční atmosféře žáci postupně plnili úkoly na sedmi stanovištích. Hravou formou si tak zopakovali a procvičili slovní zásobu týkající se např. barev, čísel, členů rodiny a činností ve volném čase, opravovali „popletené věty“, hledali 10 rozdílů na obrázcích a v neposlední řadě se také seznámili s nejfrekventovanějšími slovíčky a větami na téma Vánoce.

Své vyplněné pracovní listy následně všichni účastníci odevzdali vyučujícím německého jazyka. Po sečtení všech bodů mohlo dojít k vyhlášení výsledků a k sladké odměně.

V 7. ročníku zvítězil Daniel Hašl (VII. A) nad druhým Albertem Trabalíkem (VII. B) a třetí Terezou Kleinovou (VII. A).

8. ročník reprezentovali tři žáci. Nejvíce se dařilo Denise Márové (VIII. A), na 2. místě skončila Veronika Kuchtová (VIII. A) a na 3. místě se umístil Lukáš Andrejko (VIII. B).

V nejpočetněji zastoupeném 9. ročníku se na 1. místě umístily hned tři žákyně. 57 bodů a tím i maximální možný počet získaly Tereza Šemberová (IX. B), Alice Kubínová (IX. A) a Nela Pecová (IX. A).

Spiel mit Deutsch 2017 – Hravé odpoledne s němčinou
Mgr. Libuše Coufalová, Pavlína Trávníková