Už jsme Fairtradová škola!

19.01.2018

Poprvé v historii naší školy nastal dlouho očekávaný okamžik. Od středy 17. ledna se můžeme pyšnit titulem „Fairtradová“ škola.

Přípravy na tuto akci jsme zahájili již týden předem, kdy žáci čtvrtých a pátých tříd namalovali obrázky na výzdobu. Vše pokračovalo v úterý. Šesťáci napekli perníky s použitím domácích surovin a samozřejmě FT kakaa a deváťáci vyrobili vlaječky se značkou FairTrade. Přípravy vyvrcholily ve středu ráno. S pomocí osmých tříd jsme vyzdobili školní klub a jídelnu plakáty, obrázky žáků i prezentačními materiály, nakrájeli perníky a ozdobili je vlaječkami. Pak už jsme se i s několika třídami shromáždili ve slavnostně vyzdobeném školním klubu.

Titul nám přivezly zástupkyně společnosti Fairtrade Česko a Slovensko Lenka Dvořáková a Lenka Černínová. Po krátkých projevech slavnostně předaly panu řediteli Mgr. Jiřímu Šímovi a zástupkyni řídící skupiny Ing. Pavlíně Cankařové titul Fairtardová škola. S velkým úspěchem se u žáků, pedagogického sboru i vzácné návštěvy setkala férová svačina ve školním klubu, která všem moc chutnala.

Už jsme Fairtradová škola!
Ing. Pavlína Cankařová