Geologická olympiáda

19.01.2018

Ve středu 10. ledna proběhlo školní kolo Geologické olympiády, kterou vyhlašuje Masarykova univerzita v Brně. Jde o předmětovou soutěž ve znalostech geologických disciplín určenou pro žáky devátého ročníku. Cílem olympiády je napomáhat výuce o neživé přírodě, vyhledávat talentované a zapálené žáky a podporovat jejich odborný růst. Tematické zaměření školního kola soutěže zahrnuje především mineralogii, petrografii a dynamickou geologii. Školní kolo probíhá formou třicetiminutového testu a žáci se hned po odeslání odpovědí dozvědí, jak se jim test podařil. Poté jsou výsledky celorepublikově vyhodnoceny a NEJLEPŠÍ postupují do kola okresního. Letos se do klání zapojilo devět žáků devátého ročníku. Se záludnými otázkami se nejlépe poprala Nela Cankařová z IX. B a obsadila tak první příčku. Na druhém místě skončila Alice Kubínová z IX. A a třetí, pomyslný bronzový stupínek si pro sebe zabrala Pavla Červová z IX. B. Ale i všichni ostatní soutěžící zdatně reprezentovali naši školu, a proto obdrželi nejen diplomy a fairtradové dobroty, ale také pozvání do okresního kola. Okresní kolo proběhne rovněž na naší škole, a to 24. ledna. Vítězům gratulujeme, všem soutěžícím děkujeme a přejeme mnoho štěstí v dalším kole.

Geologická olympiáda
Ing. Pavlína Cankařová