Ochutnávka exotického ovoce

28.01.2018

Firma Bovys, dvorní dodavatel Ovoce do škol, nás letos oslovila se zajímavou nabídkou. Šlo o program exotického a prémiového ovoce k seznámení s méně obvyklými plody z celého světa. A tak naši žáci dostali na třídu dvě bedýnky plné plodů, o kterých někdy ani neslyšeli. Naši učitelé se tedy vybavili noži, prkénky, lžičkami a mističkami a takto ozbrojeni vyrazili do tříd chystat ochutnávku. Že se u toho třídou nesl halasný smích, je nasnadě. Mango, avokádo, karambola, pomelo, mochyně – tyto názvy létaly vzduchem a žáci ochutnávali, porovnávali a vyměňovali si dojmy. Ke každému ovoci jsme také dostali kartičku s textem, kde se dané ovoce pěstuje, na čem roste a jak se zpracovává. Šlo tedy o zábavu nejen chutnou, ale i poučnou. Po úklidu třídy jsme se s žáky shodli na tom, že šlo o jednu z nejlepších hodin tohoto školního roku.

Ochutnávka exotického ovoce
Ing. Pavlína Cankařová