Žáci bělské školy reprezentují Středočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže

28.01.2018

Olympiáda dětí a mládeže se koná ve spolupráci krajů České republiky a Českého olympijského výboru od roku 2003. Od té doby se pravidelně v ročních intervalech střídají letní a zimní olympiády. Jedním z hlavních cílů je vytvářet pro sportovce prostředí s jedinečnou atmosférou, která by se podobala „velké“ olympiádě. I dětské soupeření má v mladých sportovcích podporovat ušlechtilé hodnoty – přátelství, respekt a sebezdokonalování. Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční od 28. ledna do 1. února na sportovištích v Pardubickém kraji s olympijským centrem v Litomyšli. Pořadatelé vypsali 11 sportovních soutěží (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy).

V předchozích letech byli naši žáci členy reprezentačních týmů v kolektivních sportech (např. v házené). Letos budou tři bělští žáci reprezentovat Středočeský kraj v individuálních soutěžích. V krasobruslařské soutěži bude reprezentovat Středočeský kraj  žákyně VIII. B Soňa Řehořková. Krátký program pojede 29. 01. a volnou jízdu 30. 01. na zimním stadionu v Litomyšli. Viktorie Kabátníková a Mikuláš Kabátník pojedou svou soutěž v obřím slalomu v alpském lyžování v Ski areálu Buková hora v Čenkovicích.

Našim třem reprezentantům držíme palce, aby dosáhli co nejlepších výsledků.

Oficiální stránky olympiády, kde najdete program a výsledky: https://odm.olympic.cz

Žáci bělské školy reprezentují Středočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže
Mgr. Jiří Šíma