Tajný výlet – aneb překonám sám sebe!

07.02.2018

V úterý 23. 1. 2018 absolvovala naše třída V. B tajný výlet do okolí města Bělá p. B. V 8:00 jsme vyrazili od školy a po hodině cesty nás přivítal zasněžený sportovně-rekreační areál Vrchbělá. Zde nám paní učitelka rozdala desky s pracovními listy, ve kterých si řádně zařádil tiskařský šotek. Začernil nám totiž některé důležité údaje o historii města a jeho okolí. Ale naštěstí jsme mohli chybějící údaje najít na cedulích dětské naučné stezky. Ani to však nebyl lehký úkol. Tabule se před námi ukrývaly bůhví kde. Po zdolání všech překážek jsme došli k rozhledně, na kterou jsme téměř všichni vystoupali. Museli jsme při tom překonat nejen 120 schodů, ale i svůj strach z výšek. Odměnou nám však tentokrát nebyl pohled na Ještěd či hrad Bezděz, protože vše bylo zahaleno do mraků. Snad někdy příště budeme mít více štěstí. V samotném závěru našeho výletu nás čekala nejpříjemnější část programu – malé občerstvení a odpočinek v hotelu Relax. Poté jsme se už vrátili do školy. Byli jsme unaveni, plni nových zážitků, řádně vymácháni, protože sníh se nemůže nechat jen tak ležet, v nohou 10 km.

Získané informace jsme následující den zpracovali, odpověděli jsme na záludné otázky testu, vypracovali slohovou práci a v žákovské knížce jsme si odnášeli zaslouženou jedničku.

Tajný výlet – aneb překonám sám sebe!
Za kolektiv třídy V. B Mgr. Zdeňka Poláková