LVK 2018

07.02.2018

V neděli 21. 01. 2018 se před školou shromáždili účastníci lyžařského výcvikového kurzu, který ZŠ Bělá pod Bezdězem uspořádala pro žáky osmého ročníku. Cílem cesty byl již poněkolikáté Dolní Dvůr u Vrchlabí, kde bylo 28 dětí se svými pedagogy ubytováno v hotelu Lesní zátiší. Žádné dlouhé zabydlování se však nekonalo. Po obědě se děti těšily ven, chtěly si prohlédnout, kde budou následující dny lyžovat. Sněhové podmínky v okolí i na sjezdovce byly vynikající. Po obhlédnutí skiareálu se šly projít po okolních zasněžených kopcích, aby vyzkoušely kvalitu místního sněhu a také aby jim trochu vyhládlo před večeří. Do družstev byly děti rozřazeny na základě jejich sebehodnocení, ve kterém se snažily vyjádřit, jak umí, nebo neumí lyžovat. Za první noc ještě připadlo pár centimetrů nového sněhu a od pondělí mohl probíhat výcvik přiměřený schopnostem a dovednostem účastníků kurzu. Devět žáků nikdy nestálo na lyžích, ale během pondělí se díky své snaze a šikovnosti žáci naučili ovládat lyže natolik, že i oni zvládali jízdu na vleku a mohli sjíždět svah v opatrných obloučcích. Méně zkušení, ale i zdatní lyžaři si několikrát vyzkoušeli měkkost sněhu při podivných akrobatických kreacích zakončených pádem. Ale naštěstí se nikomu nic nestalo. Lyžování si všichni opravdu užili! V pátek 26. 01. bělští lyžaři neradi uklízeli lyže do vaků a loučili se se zasněženými svahy. Instruktoři kurzu mohou být spokojeni, protože cíl LVK byl splněn.

Velké poděkování patří Mgr. Libuši Coufalové a Mgr. Markétě Medviďové za péči a trpělivost věnovanou žákům a zajištění bezproblémového průběhu LVK 2018.

LVK 2018
Jakub Tošovský – vedoucí LVK