Honba za diamantem pokračuje

07.02.2018

Hlavní cenou pro vítěze republikového kola Geologické olympiády je diamant a výlet do Muzea diamantů v Amsterdamu. I tato informace pomohla motivovat žáky k intenzivnějšímu studiu geologie a paleontologie při přípravě na okresní kolo, které proběhlo ve středu 24. ledna. Žáci již v tomto kole nevybírali z nabízených odpovědí, ale museli odpovídat aktivně sami. To v kombinaci s nutností orientovat se v geologických nákresech a krátkým časovým limitem velmi ztížilo soutěžícím cestu k vítězství. Přesto se tímto nelehkým úkolem nenechali zaskočit a bojovali ze všech sil. O tom, že nebojovali marně, svědčí jejich výsledky. Na třetím místě okresního kola se umístil Martin Kolomazník z IX. B. Stejným počtem bodů, ale získaných v kratším čase, si pro sebe druhé místo zabrala Lenka Andrejková ze třídy IX. A. Nejlépe se se zadáním a časovým tlakem vyrovnala Nela Cankařová z IX. B, která tak nejen obsadila první místo, ale zároveň si vydobyla postup do kola krajského. Toto kolo je už prezenční, bude ho organizovat Česká geologická služba a kromě znalostí teoretických bude prověřovat i ty praktické. Všem vítězům gratulujeme a Nele přejeme hodně štěstí v její další cestě za diamantem.

Honba za diamantem pokračuje
Ing. Pavlína Cankařová