Páteční výlet školní družiny

14.02.2018

V den pololetních prázdnin, 2. 2. 2018, navštívili žáci školní družiny se svými vychovatelkami Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi. Zde se seznámili s historií i současností známé automobilové značky. Během prohlídky žáci plnili úkoly z pracovního listu, který na začátku obdrželi. Prohlídka byla zakončena „restaurací“. Nikoli však takovou, kde bychom si objednali nějaké jídlo, ale restaurací historických vozů. Slečna průvodkyně nás zasvětila do celého restaurátorského procesu, kdy se během cca 3,5 let ze starého rezavého a zničeného vraku stane „nový“ nablýskaný krasavec. Těm, kteří vlastní turistický deník, přibyla turistická vizitka Škoda Muzea s právě takovým krásným historickým vozem.

Poté jsme pokračovali do Brick by Brick, centra kreativního vzdělávání, kde mizí hranice mezi hrou a učením. Žáci celou dobu stavěli dle připravených plánků „ruské kolo“ z kostek lega. Přitom se o této oblíbené atrakci dozvěděli mnoho zajímavého – například kde najdeme největší ruská kola a jaký mají průměr. Tato místa pak hledali na globusu a říkali si další zajímavosti z těchto míst. Návštěva centra byla zajímavá, zábavná a poučná. Na Radouči jsme prošli syslí kolonií až na velké dětské hřiště se spoustou herních prvků, kterým vévodila obrovská loď. Sysly jsme bohužel neviděli, ale hřiště jsme si užili náramně.

Cesta domů všem rychle utekla a nebyla nouze o vzájemné sdělování zážitků.

Páteční výlet školní družiny
Renata Jeřábková, vychovatelka školní družiny