Školní kolo Biologické olympiády

14.02.2018

Letos se koná již 52. ročník Biologické olympiády. A stalo se již tradicí, že na tomto klání přírodovědně zaměřených dětí nesmí chybět žáci naší školy. Každý rok dostanou žáci již v září studijní text o určitém tématu, který si mají přečíst a podle kterého se mají připravit na test. Tématem letošním byl pohyb organismů. V pátek 9. února nastal čas získané informace prověřit testem. Školního kola se zúčastnilo osmnáct žáků ve dvou kategoriích – kategorie C je určena pro žáky osmých a devátých tříd a kategorie D pro žáky tříd sedmých. Kromě testu čekal na soutěžící ještě praktický úkol spojený s mikroskopováním a nejméně oblíbená část, kterou je určování předložených rostlin a živočichů. Se všemi nástrahami si nejlépe v kategorii D poradil Daniel Hašl a obsadil tak první místo. Na druhém místě se v téže kategorii umístil Daniel Křístek a pomyslný bronz bral Vojtěch Veselý, všichni ze VII. A. V kategorii C se na třetí místo probojovala Vendula Kodriková z IX. A a místo druhé zabrala Pavla Červová z IX. B. Nejvyšší počet bodů získala a první místo zároveň obsadila žákyně IX. B Nela Cankařová. Všichni vítězové automaticky postupují do okresního kola BiO, které se koná na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi. Podmínkou účasti je ovšem vypracování vstupního úkolu, který je také součástí bodového hodnocení okresního kola. Všem vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v kole okresním.

Školní kolo Biologické olympiády
Ing. Pavlína Cankařová