Školní kolo recitační soutěže žáků druhého stupně

28.02.2018

Ve čtvrtek 15. 2. 2018 proběhlo školní kolo recitační soutěže pro žáky druhého stupně naší školy. Soutěže se zúčastnilo 23 recitátorů.

V kategorii III, která zahrnuje 6. a 7. ročník, zaznělo 10 textů, většinou poetických. Porotě, složené z vyučujících českého jazyka, se nejvíce líbila báseň Začarovaný telefon v podání Simony Petrové z VI. B. Pomyslné stříbro si ze soutěže odnesla Miroslava Dimitrova, VII. B s prózou Psí osud. Na třetím místě se umístila Eliška Tondrová z VI. C s básní Popelka.

Ve IV. kategorii – 8. a 9. ročník – soutěžilo 13 žáků. Zde vyhrál David Durdis z IX. A, který reprodukoval báseň Havran. Druhé a třetí místo obsadila děvčata z VIII. B Soňa Řehořková a Patricie Vnenková s texty Dveře a Pozdrav.

Jmenovaní žáci budou naši školu reprezentovat v březnu v Mladé Boleslavi v okresním kole recitační soutěže Dětská scéna. Jelikož zde soutěžící přednáší dva texty, musí si ještě další báseň či prózu vybrat a naučit se ji.Jmenovaní žáci budou naši školu reprezentovat v březnu v Mladé Boleslavi v okresním kole recitační soutěže Dětská scéna. Jelikož zde soutěžící přednáší dva texty, musí si ještě další báseň či prózu vybrat a naučit se ji.

Všem recitátorům děkujeme za účast a opět konstatujeme, že se vše odehrávalo ve velmi příjemné inspirativní atmosféře.

Školní kolo recitační soutěže žáků druhého stupně
Mgr. Zuzana Kleinová