Jazyková animace aneb „Němčina nekouše“ ani v Bělé pod Bezdězem

07.03.2018

V pátek 23. 02. 2018 se 19 žáků z 8. a 18 žáků z 9. ročníku zúčastnilo akce s názvem „Němčina nekouše.“ Ve dvou 45minutových blocích si mladí němčináři pod vedením sympatické jazykové animátorky Markéty Razákové zopakovali základy německého jazyka a prohloubili již získané jazykové znalosti. Hravou, zábavnou formou si tak nejen připomněli například abecedu, barvy, čísla, ale i oprášili své zeměpisné vědomosti při opakování reálií německy mluvících zemí. Vrcholem se pro všechny zúčastněné staly pohybové aktivity, které dokázaly, že s němčinou je opravdu zábava. Srdečný smích, jenž se nesl jinak tichými prostorami základní školy, toho byl zářným důkazem.

Jazykové animace pořádá Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem, a to jako projekt, který velmi úspěšně běží již sedmým rokem. Projekt „Němčina nekouše“ je financován Česko-německým fondem budoucnosti a německým velvyslanectvím v Praze. Více o jazykové animaci zde: http://www.tandem-org.cz/sekce/jazykova-animace.

Jazyková animace aneb „Němčina nekouše“ ani v Bělé pod Bezdězem
Mgr. Libuše Coufalová