Czech OPEN 2018 v Taekwon-Do ITF

05.04.2018

17. března přivítal v Nymburce Czech OPEN 2018 v Taekwon-Do ITF 467 závodníků z 15 evropských zemí.

Letošní rok opět přilákal nové státy. K tradičním účastníkům z Bosny a Hercegoviny, Estonska, Lotyšska, Moldavska, Polska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Ukrajiny a samozřejmě České republiky přijeli 17. března ještě závodníci z Běloruska, Rakouska, Rumunska, Španělska a Walesu. Celkem tak mohly oba soutěžní dny nad hlavami účastníků viset vlajky patnácti států. Tyto závody byly výjimečné také tím, že dokonce i závodník na třetím místě musel porazit dva soupeře, tak byly startovní listiny nabité.

Na tyto dvoudenní prestižní závody bylo oddílu TKD Ge-Baek nominováno 15 borců s momentálně nejlepší formou. První se předvedli žáci. V sestavách excelovali D. Vlad, 6. kup, a Nguyen H.Q., 8. kup. Oba předvedli super výkony, svým soupeřům nedali šanci a ze svých kategorií si odvezli zlaté medaile.

Svá třetí místa ze sestav posléze přidali žákyně B. Pantlíková, 8. kup, juniorka K. Špytková, 1. kup, a senior T. Zejval, II. Dan, který se v současnosti připravuje s českou reprezentací na MS v Bělorusku. Sobotní a nedělní odpoledne patřilo disciplíně matsogi (volný boj) a Wi-ryoku (silovému přerážení). Přestože naše vycházející mládežnické hvězdy Z. Víšek a

A. Trabalík skončili těsně pod stupni vítězů, úspěšně je dokázali zastoupit mladší ze sourozenců E. Trabalík, a to s bronzem do 38 kg, N. Svatuška se stříbrnou medailí do 42 kg a T. Zejval v seniorech do 71 kg. Tomáš Zejval byl krásným příkladem toho, že ani dvě vítězství nestačila k postupu do finále.

V opravdu silné konkurenci zahraničních a tuzemských výprav si náš oddíl Taekwon-Do nevedl špatně, celkem získal 2 zlaté, 1 stříbrnou a 5 bronzových medailí.

Czech OPEN 2018 v Taekwon-Do ITF
Zdeněk Vavruška – trenér