Úspěchy žáků bělské školy v anglickém jazyce

23.04.2018

V prosinci se v naší škole v Bělé pod Bezdězem uskutečnilo základní kolo konverzační soutěže v  anglickém jazyce. Soutěž měla tři kola, písemnou, poslechovou a ústní část, a byla rozdělena na dvě kategorie – I. kategorie – žáci 6. a 7. r., II. kategorie – žáci 8. a 9. r. Zúčastnilo se jí 40 žáků. Vítězové na prvním a druhém místě základního kola postoupili do kola okresního, které se konalo v Mladé Boleslavi dne 15. 2. 2018. V okresním kole obsadila žákyně devátého ročníku Nela Cankařová vynikající 1. místo v kategorii II. A a tím postoupila do kola krajského, které se konalo dne 27. 3. 2018 v Kladně. Ani zde však její úspěchy nekončí – ve své kategorii opět obsadila vynikající 1. místo a postoupila do ústředního kola, kde se utkají nejlepší soutěžící z celé republiky. Krajského kola se zúčastnil také žák sedmého ročníku Jáchym Trávník, který soutěžil v kategorii II. C. Tato kategorie neměla okresní kolo, proto Jáchym postoupil ze základního kola rovnou do krajského. I Jáchym se umístil velmi pěkně – na 5. místě. Určitě je to velký úspěch žáků naší školy.

Věříme, že se Nele podaří úspěšně se umístit i v ústředním kole, které se koná 3. 05. 2018 v Praze, a budeme jí držet palce.

Úspěchy žáků bělské školy v anglickém jazyce
Mgr. Květuše Vernerová