Zápis do prvních tříd

23.04.2018

Zápis dítěte do první třídy patří mezi jeden z několika významných okamžiků, které si nechce žádný rodič nechat ujít. Děti přicházejí do školy ukázat, co všechno se doposud naučily a co už umí. Pro někoho hračka, pro jiného těžká zkouška. Přesto je zápis do školy pro většinu dětí vzrušujícím okamžikem, na který se těší a mnohdy i dlouho dopředu připravují. Kromě dětí se k zápisu chystali i jejich rodiče, kteří byli z tohoto okamžiku značně nervózní, zvlášť ti, kteří vedli k zápisu svého prvního školáka.

V letošním roce se zápis již po druhé uskutečnil v dubnu, tj. o tři měsíce déle, než bylo dříve obvyklé. Již několik let jsou na naší škole rodiče se svými dětmi zváni na konkrétní termín, takže i letos zápis proběhl v klidu, i když několik slziček také ukáplo. Paní učitelky si s dětmi povídaly, připravily pro ně různé úkoly, při nichž budoucí žáčci ukazovali své schopnosti a připravenost do školy. Na památku na tento den si pak odnesli drobné dárky, které vyrobili žáci na prvním stupni, barevný odznáček, malé sovičky z keramické dílny a drobnosti od sponzorů.

Zápis do první třídy proběhl ve středu 4. 04. a ve čtvrtek 5. 04., dodatečný zápis bude 25. 04. 2018. K zápisu se zatím dostavilo i se svými rodiči a sourozenci 47 dětí. O odklad školní docházky požádalo pro své dítě zatím 6 zákonných zástupců, což je podobné jako v loňském roce. Vzhledem k počtu přihlášených dětí je velmi pravděpodobné, že se v příštím školním roce otevřou jen dvě první třídy.

Zápis do prvních tříd
Mgr. Iva Radochová