Sázení stromků ke Dni Země

02.05.2018

Po náročném psychickém vypětí z přijímacích zkoušek čekalo na deváťáky v pátek něco úplně jiného. Ve znamení spojení příjemného s užitečným se vydali sázet nové stromky do okolí fotbalového stadionu na oslavu Dne Země. Počasí všem venkovním aktivitám přálo, a tak se žáci devátých ročníků sešli s paní Kodrikovou před stadionem, rozebrali si nářadí a dali se do práce. Zatímco jedni sázeli stromky, druzí vystřihávali nalétané dřeviny a tahali vystříhané větve na hromadu k odvozu. Třetí skupina se na zvelebení okolí podílela sběrem a tříděním odpadu. Ale protože nejen prací živ je člověk, i my jsme si udělali pauzičku. Za svoji snahu byli žáci odměněni opékáním vuřtů. Nakonec se značně opálení, někteří i připálení, vrátili do školy na zasloužený oběd.

Sázení stromků ke Dni Země
Ing. Pavlína Cankařová