Dětská scéna 2018

02.05.2018

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 se v Kolíně odehrálo krajské kolo každoroční recitační soutěže Dětská scéna. Bělskou základní školu reprezentovali v IV. kategorii i naši žáci, a to David Durdis, který se tohoto kola zúčastnil již potřetí, a Patricie Vnenková, která se stala druhou žákyní naší školy, jež se dostala do krajského kola.

Oběma recitátorům se podařilo prezentovat své texty na výbornou. David bezesporu udělal na porotu dojem svým postojem, který se mu do básně Havran podařilo zakomponovat, neméně také rozsahem textu, protože tuto báseň recitoval celou. Velmi kladně byla hodnocena barva jeho hlasu i to, že navzdory nesmírně dlouhé básni dokázal diváky strhnout a udržet jejich pozornost. Patricie získala pochvalu za precizní přednes. Oba reprezentanti dostali spoustu anonymních vzkazů od tamějších diváků s velice kladnou konstruktivní kritikou. Sama porota později potvrdila, že oba přednesy měly vysoké šance, bohužel na výhru to nestačilo. Domů odjeli s čestným uznáním, o které se zasloužil David. David Durdis uvedl, že ani v jednom z předešlých ročníků nebyla tak silná konkurence jako nyní. Velká většina soutěžících recitovala zajímavé texty a úroveň přednesu byla vyšší než kdy předtím. David uvedl: „Navzdory tomu, že jsem byl z naší školy vůbec prvním žákem, který se dostal tak daleko, věřím, že rozhodně nejsem poslední. Vzhledem k tomu, že jsem v deváté třídě, tak jsem si v Dětské scéně zasoutěžil jménem naší školy naposledy, ale škola jako taková se díky svým reprezentantům do krajského kola určitě ještě párkrát podívá, možná i dál.“

Oběma recitátorům za výbornou reprezentaci školy děkujeme. Věříme, že se Davidova prognóza naplní. A jemu přejeme hodně úspěchů v obdobné soutěži pro starší žáky.

Dětská scéna 2018
Mgr. Zuzana Kleinová a David Durdis, IX. A