Okresní kolo BiO – kategorie C

02.05.2018

Poslední přírodovědnou olympiádou tohoto školního roku je okresní kolo Biologické olympiády kategorie C, určené žákům osmých a devátých ročníků. Do tohoto kola se postupuje až po zpracování vstupního úkolu. Ten letos zpracovali čtyři žáci, kteří nás pak v pondělí 23. dubna reprezentovali na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi. Při klání nejnadanějších přírodovědců se kromě vstupních úkolů museli soutěžící poprat s testem vědomostí, poznávací částí rostlin a živočichů a nakonec s laboratorním úkolem. Ten byl letos zaměřen na mikroskopování. Žáci museli udělat dočasný preparát pokožky cibule a zároveň zakreslit, co se s touto pokožkou stane v hypertonickém slaném roztoku. Tradičně nejtěžší část celé soutěže, poznávačka, byla letos komplikována pozdním nástupem jara. Ale i s tím si organizátoři poradili. Nejlépe si se všemi nástrahami poradila domácí Elena Honzáková. Ani naši žáci však nezaháleli. Při silné konkurenci si nejlépe vedla Nela Cankařová z IX. B, která si hlavně díky testovým vědomostem a vstupnímu úkolu vydobyla krásné šesté místo. Všem našim soutěžícím patří dík za vzornou reprezentaci školy.

Okresní kolo BiO – kategorie C
Ing. Pavlína Cankařová