Sázení stromků podruhé

12.05.2018

Sázení stromků v okolí fotbalového hřiště udělalo žákům devátých tříd dobrou reklamu. Protože se osvědčili, byli vyzváni, aby se této činnosti znovu ujali, tentokrát však jinde. A protože taková výzva, jak si užít čerstvý vzduch a trochu si odpočinout od učení, nezůstane u žáků nikdy nevyslyšena, vyrazili jsme. Vybaveni svačinami a dobrou náladou, postříkáni sprejem proti klíšťatům a natřeni opalovacími krémy jsme šli do Ameriky. Ne, plavání se nekonalo. Pouze jsme se přesunuli do místní části Bělé, zvané Amerika, kde na nás už čekalo pětatřicet ovocných stromků. Pokud vás, stejně jako nás, překvapilo, proč sázet ovocné stromky v lese, máme pro vás odpověď. Vězte, že se nikdo nezbláznil. Jde totiž o potravu pro zvěř v zimě. A tak chlapci vykopali jámy, děvčata nanosila stromky a přisypala hnojivo, společnými silami dobře zahrabali a ušlapali. Pak stačilo jen upevnit kolem stromků ochranu proti okusu a hotovo. Za dobře odvedenou práci dostali deváťáci zaslouženou odměnu ve formě opékání buřtů. A pak za halasného smíchu a povykování spokojeně unavených puberťáků následovala cesta zpět do školy, na oběd a zasloužený odpočinek doma.

Sázení stromků podruhé
Ing. Pavlína Cankařová