První Mistrovství České republiky barevných pásků v Taekwon-Do ITF přilákalo 331 závodníků

05.06.2018

V pátek 11. 5. 2018 se do sportovního centra České unie sportu v Nymburce sjelo 331 závodníků z 23 škol Taekwon-Do z celé České republiky na historicky první Mistrovství České republiky barevných pásků. Největší výprava, a to 40 závodníků, přijela z Brna.

Český svaz Taekwon-Do ITF nahradil koncept dvou kol Českého poháru s klasickým MČR od zeleného pásku od letošního roku zcela novým konceptem. Nově se na MČR v listopadu objeví závodníci pouze od 2. kupu.

Pro barevné pásy tak vytvořil svaz náhradu 1. kola Českého poháru Mistrovstvím ČR barevných pásků. Tím se vrátila možnost zasoutěžit si o titul MČR i žlutým páskům. Navíc zde byl poprvé také doprovodný program i pro držitele 10. – 9. kupu (bílé pásky), kteří bojovali o stejně krásné a velké medaile. V budoucnu se zde nabízí přidat do MČR barevných pásků i závodníky věkem veteránským. Jedním z důvodů vytvoření tohoto nového systému je i plán svazu postupně vytvořit nominační kritéria pro účast na MČR.

Díky tomuto novému systému závodů mohl oddíl Taekwon-Do z Bělé pod Bezdězem nominovat ze svých řad i nováčky, kteří ještě neokusili atmosféru velkých závodů. V sobotu soutěžili žáci. Za náš oddíl opět excelovali Honzík Nguyen v technických sestavách a Zdenda Víšek ve volném boji. Potvrdili svou perfektní techniku a po zásluze si oba odvezli zlato. Jen tak na okraj lze podotknout zajímavost, že Honza letos ještě neokusil hořkost porážky. Stříbrem v technických sestavách se následně blýskl David Vlad a s bronzovými medailemi se posléze přidali Monika Kenkušová, pro kterou to byl první ostrý start, a Niki Svatuška. Ten později přidal ještě bronz z volného boje.

Neděle patřila juniorům. Tento den se nevídaně vydařil závodníkům z našeho oddílu. Vše odstartovala Kateřina Špytková, která se v nejtěžší kategorii prvních kupů prezentovala 1. místem z technických sestav. Následovala ji Anetka Nekorancová 3. místem v téže disciplíně a o hodinu později přidala ještě po skvělém výkonu ve finále volného boje zlato. V juniorech nás reprezentoval Matouš Hlavsa. Přestože nepatřil ve volném boji k favoritům, překvapil skvělým výkonem jak svého trenéra, tak i (nemile) své soupeře a po vítězných eliminačních zápasech smáznul i svého posledního soupeře ve finále.

Celkový medailový zisk oddílu Ge-Baek je: 4 bronzové, 1 stříbrná a 5 zlatých medailí.

Zdeněk Vavruška, trenér