Slánka na téma extrémismus

16.06.2018

Organizace Slánka, která pro školy připravuje programy na různá preventivně-vzdělávací témata, k nám opět vyslala pana Babku. Tentokrát s poslední přednáškou pro deváté ročníky na téma extrémismus. Dvouhodinová akce byla rozdělena do dvou částí – přednášky a skupinové aktivity. V rámci části první si žáci zkusili odhadnout, co samotný lektor ve svém volném čase dělá, co má rád a jaký je. Ze svých odpovědí konfrontovaných se skutečností pak zjistili, jak málo toho o člověku na první pohled opravdu víme. Z další diskuze vyplynula nejnebezpečnější věc pro vznik extrémismu kolem nás – předsudky. Ve druhé části si žáci sami vybrali jednu z pěti skupin našich občanů ohrožených předsudky a zkusili se vžít do jejich kůže. Program byl velmi zajímavý, žáci se rádi zapojili a získali nové zkušenosti. Snad jim to pomůže i po opuštění naší školy vyhnout se předsudkům vedoucím k extrémismu.

Slánka na téma extrémismus
Ing. Pavlína Cankařová