Cvičení v přírodě s IZS

16.06.2018

Policie České republiky spolu s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému si již tradičně připravila program pro žáky základních a mateřských škol z okolí Mladé Boleslavi ke Dni dětí v areálu Vazačka. Žáci naší školy spojili tuto akci zároveň s cvičením v přírodě. Ráno ve středu 30. května jsme nafasovali bezpečnostní oranžové vesty a vyrazili na dobrodružnou pouť na Vazačku. Deváťáci si navíc v průběhu cesty doplnili výuku chemie, ve které nyní probíráme bojové otravné látky, praktickým nácvikem IPCHO. Navlékli pláštěnky, pytlíky na rukách a nohách zajistili gumičkami a nacvičovali transport zraněného. Že si u této retro aktivity užili spoustu legrace, to snad ani není třeba zmiňovat. Pak už se o zábavu i poučení postarali kynologové, policisté na koních, potápěči, vojenské zálohy a další velmi ochotní policisté, hasiči a záchranáři. Počasí nám přálo, slunce svítilo, a i když bylo vedro, žáci statečně běhali v plné polní se samopalem, potápěli se v bazénku či se nechali otočit hlavou dolů v autě při simulaci otočení vozidla střechou dolů. Po přistání parašutistů nastal čas se pomalu vrátit do školy. Akce se vydařila a žáci si velmi užili tak trochu jiný školní den.

Cvičení v přírodě s IZS
Ing. Pavlína Cankařová-