Činnost oddílu házené – mini žactva a přípravky

16.06.2018

V minulém roce oddíl házené TJ Sokol Bělá pod Bezdězem oslavil výročí 90 let. To přece o něčem svědčí. Proto oddíl házené Bělá pod Bezdězem pracuje na velice pěkné úrovni s krásným zázemím v Městské sportovní hale. Za podpory školy mají velký přínos pořádané Dny s házenou, ve kterých nadále pokračujeme a které mají veliký úspěch.

Pořádaným náborem nám proběhlo už mnoho šikovných žáků a těšíme se na další možné talenty.

Do dnešního dne registrujeme v oddílu mini žactva a přípravky 43 úžasných dětiček. Toto velké množství dětí trénují 4 trenéři – Ivan Hríb, Vladimír Hrubý, Jiří Roubal a František Müller. Práce je to náročná, ale dvakrát v týdnu si velice rádi uděláme čas. Jedná se o ročníky 2008 až 2012. Pomalu přicházejí také děti předškolního věku a u nich je potřeba trochu větší pozornost a péče. Proto jsme se jako trenéři rozhodli naučit něco nového a absolvovali jsme profesionální trenérskou licenci, kde se naučíme něco o motorice, psychologii dětí, zdravovědě a základní pohybové činnosti.

Pro velkou účast dětí začneme ještě využívat další den v týdnu, a to v tělocvičně základní školy, kde budeme děti učit základním pohybovým činnostem.

Radost ze sportu a věnování se dětem začalo mít i úspěchy. Třeba úžasné turnaje v městské hale, společný trénink s rodiči, setkání s Mikulášem, společná procházka k Březinské studánce, kemp (trénink) s profesionální trenérkou a bývalou hráčkou reprezentace a v neposlední řadě také Dětský den.

Je třeba pochválit družstvo mini žactva, které se v loňském roce zúčastnilo třídenního Megamini turnaje v Liberci, kde obsadilo jako nováček krásné 15. místo z 24 přihlášených mužstev.

V letošním roce jsme se zúčastnili společně s družstvy mini a přípravky 10 turnajů a mohli jsme tak porovnat síly i s jinými oddíly. Možnost startovat na těchto turnajích už dostali všichni hráči. Odnášejí si pokaždé obrovskou radost ze hry a hlavně pohybu, kterého je v dnešní době málo.

Doufám, že tato velká radost z našeho kroužku házené neopadne, a těšíme se na další skvělé výkony.

Děkujeme za Vaši podporu a věříme, že bude vše nadále v tomto duchu pokračovat.

Činnost oddílu házené – mini žactva a přípravky
Ivan Hríb