Rybářský kroužek

16.06.2018

Od října 2017 se každé pondělí konaly schůzky dětí se zájmem o rybaření. Dětí se zájmem o krásný koníček, který přináší velkou dávku klidu a odpočinku v přírodě u vody, ale také napětí v podobě zdolávání každého úlovku. Přináší i sportovní a závodní vyžití v průběhu rybářských závodů.

V letošním školním roce se kroužku pravidelně účastnilo 17 dětí, 7 z nich chodilo do kroužku opakovaně, někteří již třetí rok. Deset dětí s rybařením teprve začínalo, v říjnu přišly na kroužek poprvé a jejich cílem bylo získání prvního rybářského lístku a první povolenky k lovu.

Schůzky se konaly v klubovně ČRS MO Bělá pod Bezdězem nebo u rybníka Slon. Postupně se malí rybáři seznamovali s názvy ryb, rybářským řádem, co všechno k vodě potřebují a jak se u ní mají chovat, učili se navazovat udice, nahazovat pruty, hráli různé rybářské hry, pracovali s Vodníkovou rybářskou knížkou, sledovali rybářská DVD a na jaře se přesunuli k rybníku, aby si vyzkoušeli chytit svou první rybu.

Praktická výuka lovu u rybníka pokračovala velmi zdařile a děti své úsilí směřovaly k vrcholu kroužku, kterým je každoročně úspěšné absolvování testu rybářských znalostí, získání povolenky a účast na rybářských závodech. I letos všichni složili test úspěšně a stali se z nich rybáři. Na rybářských závodech poté zúročili své dovednosti v lovu a odnesli si nějakou z připravených cen. Nejlepšího výsledku dosáhl Jakub Válek, který se umístil v první desítce, a to na 9. místě, Dominik Dittrich byl 13. a Ondřej Kučera 15.

Všem blahopřeji k dosaženým výsledkům a doufám, že se budeme často potkávat u rybníka. „Petrův zdar!“

Rybářský kroužek
Jakub Tošovský, vedoucí rybářského kroužku