Imaginatorium nadchlo

16.06.218

Červen je pro žáky devátých ročníků ve znamení příprav na ukončení jejich docházky na základní škole. Uprostřed aranžování tabla, shánění šatů a chystání vyřazení nastává také neformální příležitost, jak si společně s třídními učitelkami užít poslední společné chvíle – školní výlet. Letos jsme si pro deváťáky připravili lahůdku – návštěvu kavárny Imaginatorium v Praze, která disponuje hned třemi únikovými místnostmi. Po dobrodružné cestě vlakem se žáci rozdělili do tří týmů. Jedni se vrhli do hlubin „únikovky“, aby po splnění úkolů a objevení potřebných pokladů nalezli společně cestu ven. Druhý tým v prostorech kavárny pomocí indicií a tabletů řešil hru Decoder a třetí tým na čerstvém vzduchu v přilehlém parku potrápil svou hlavu kvízem. Samozřejmě, že se všechny týmy ve zmíněných aktivitách vystřídaly. Ať už šlo o útěk z Mozkomorova vězení, nalezení dračího vejce či splnění úkolů čarodějova učně, se vším si naši žáci hravě poradili a v časovém limitu šedesáti minut ze hry unikli. Za dobře vykonanou práci ještě odměna – rozchod na Václavském náměstí, aby si žáci po lámání svých hlaviček užili i trochu jinou zábavu, nakupování a mlsání. Po návratu vlakem zpět do Bělé se všichni shodli, že šlo o skvělou tečku za devíti lety na naší škole a že si výlet maximálně užili.

Imaginatorium nadchlo
Ing. Pavlína Cankařová