Vlastivědná exkurze 4. tříd do Prahy

16.06.218

Dne 19. 4. 2018 třídy IV. A a IV. B společně vyrazily na vlastivědnou exkurzi za krásami hlavního města Prahy. Nejprve jsme procházeli areálem Pražského hradu a samozřejmě jsme zavítali do skvostného chrámu sv. Víta, který založil císař Karel IV. Děti byly uneseny krásou a majestátností katedrály. Nemohli jsme opomenout prohlídku nádvoří, kde jsme si poslechli příběh o pražské defenestraci, při které jsme si zopakovali probrané učivo vlastivědy. Dále jsme se vydali Nerudovou ulicí směrem ke Karlovu mostu, kde si děti koupily sladký trdelník nebo zmrzlinu, a plni dalšího očekávání jsme přešli přes Karlův most do Muzea Karlova mostu, kde jsme měli objednanou prohlídku. Při vstupu do muzea jsme byli rozděleni do dvou skupin. První skupina absolvovala prohlídku citlivě opravené budovy muzea a poslechla si výklad o vzniku Karlova mostu a řádu křižovníků s červenou hvězdou, který založila sv. Anežka Česká. Druhá skupina se nalodila na repliku staré lidi vodouch. Tam se nás ujal lodivod v námořnickém obleku a vyrazili jsme na plavbu po pražských Benátkách, jak se nazývá tato část Vltavy. Nejvíce se dětem líbilo na Kampě, kde jsme si připadali jako v pohádce, nejen díky působivému vyprávění pana kormidelníka, ale i díky nečekanému občerstvení v podobě eskyma a limonády. Tento výlet se velmi zdařil, děti byly spokojeny a nadšeny. Všichni se těší, že se jednou, třeba se svojí rodinou, na tato místa opět podívají.

Vlastivědná exkurze 4. tříd do Prahy
Mgr. Martina Kasíková a Mgr. Lucie Veselá