Mléko do škol jinak

25.06.2018

V pondělí 14. května byla do naší školy doručena velká zásilka mléčných výrobků. Každá třída obdržela dvě přepravky naplněné různými druhy sýrů, mléka, pomazánkového másla a tvarohů z Madety.

Žáci šestých ročníků zvědavě zkoumali obsah krabic a těšili se na ochutnávku. Třídní učitelky rozdělily ochutnávku do dvou etap. V první části žáci nejprve ochutnali sýry Madeland, Gouda, Eidam, sýr s bílou plísní Kamedet a tři druhy mléka – odstředěné, polotučné a plnotučné – a porovnávali jejich chuť. Druhá etapa byla odložena do dne následujícího. Třídní učitelky se totiž rozhodly zpracovat sýr Nivu, tvarohy a pomazánková másla v různé pomazánky. Proto si žáci další den přinesli pečivo, na které si pomazánky mazali. Ochutnali pomazánku vaječnou, česnekovou, ředkvičkovou, nivovou či celerovou. Sami si je ještě dozdobili sýrem Blaťácké zlato, které bylo také v nabídce, nebo zeleninou. Ochutnávka se žákům líbila a těší se na další ochutnávání, které si udělají ze svých pomazánek sami.

Mléko do škol jinak
Mgr. Eva Šímová