Přírodovědný klokan

01.11.2018

Ve středu 10. října zasedli žáci osmých a devátých tříd po celé republice do lavic k soutěži Přírodovědný klokan, aby potrápili své hlavičky nad úlohami z matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí. Tuto soutěž pořádá Přírodovědná fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a žáci při ní odpovídají na otázky výběrem z pěti možných odpovědí. Ačkoliv to tak může vypadat, výběr ve skutečnosti není lehký, situaci navíc ztěžuje penalizace ztrátou bodu za špatnou odpověď. Na naší škole se soutěže zúčastnilo 81 žáků. Třetí příčku obsadila s pětapadesáti body Eliška Grácie Veselá z VIII. A. Pomyslnou stříbrnou medaili si pro sebe zabrala Soňa Řehořková z IX. B, která získala krásných 78 bodů. Největším překvapením soutěže se stal Daniel Hašl z VIII. A, který ziskem 112 bodů překonal dosavadní rekordy školy a zaslouženě zvítězil. Kromě dobrého pocitu a diplomu byli úspěšní žáci odměněni i fairtradovými dobrotami.

Přírodovědný klokan
Ing. Pavlína Cankařová