Exkurze policie

01.11.2018

Žáci ze základní školy z Bělé pod Bezdězem, v rámci kroužku pro nadané žáky, měli možnost v říjnu navštívit služebnu Policie ČR. Průvodkyní nám byla prap. Miluše Hokufové, DiS., se kterou si školáci hned v úvodu prohlédli policejní celu, kde všichni cítili respekt ze strohé místnosti. Další část prohlídky už byla odlehčenější. Žáci si vyzkoušeli policejní čepici a některé z dětí se také nechaly spoutat pouty. Policistka přitom dětem vysvětlovala, k čemu jednotlivé služební předměty a pomůcky slouží, a jak je policisté používají. Dozvěděli jsme se také, co všechno má na starosti kriminalistický technik. Navíc jsme opatrně nahlédli do tzv. velína, což je pracoviště dozorčí služby, kde bdí policisté nad veřejným pořádkem celého města. Policisté si s dětmi také povídali o tom, jak se správně chovat v silničním provozu, při dopravní nehodě nebo jak se zachovat, když uvidí někde ležet použité injekční stříkačky. Při loučení byla většina dětí pevně rozhodnuta stát se právě policistou. Tak jim budeme držet palce. Závěrem bychom chtěli poděkovat npor. Mgr. P. Tyapusovi, vedoucímu OO PČR v Bělé pod Bezdězem, a jeho kolegům za čas, který nám věnovali. Ve výborné náladě uteklo odpoledne jako voda a my se opět vrátili do školy.

Exkurze policie
Mgr. Pavla Šímová